Robot de exploración e extracción de fume contra incendios a proba de explosións RXR-YC25000BD
Descrición curta:
Detalle do produto
Etiquetas do produto
Visión xeral do produto
Ámbito de aplicación
Rescate contra incendios en grandes empresas petroleiras e químicas
Hai fugas de gas inflamable ou líquido, pode haber unha explosión no ambiente de rescate
Rescate en ambientes de fume, gases tóxicos e nocivos
Características do produto
1.★ Uso do fume
2. Detección de gases tóxicos e nocivos
8 gases e 2 parámetros ambientais
3.★ tracción: N 6500
4.★ Acceda á plataforma na nube de Robot Network
Indicadores técnicos clave
4.1 Robots:
1. Nome: Robot de detección de fume de incendio
2. Modelo: RXR-YC25000BD
7. Alimentación: Eléctrica, batería de litio ternaria
8. Tamaño: lonxitude 1964 mm × ancho 1298 mm × alto 1543 mm (este parámetro é consistente co informe de inspección do Centro Nacional de Supervisión e Inspección da calidade dos equipos contra incendios)
9. Diámetro da dirección: 2130 mm (este parámetro é coherente co informe de inspección do Centro Nacional de Supervisión e Inspección da Calidade dos Equipos Contraincendios (CNPC))
10. Peso: ≤ 870 kg
12.★ Distancia de arrastre: ≥100 m (arrastre dúas correas de auga cheas DN80))
13. Velocidade de camiñada: 0 ~ 1,36 m/s, cambio de velocidade continuo por control remoto
16. Altura superior: ≥250 mm (este parámetro é coherente co informe de inspección do Centro Nacional de Supervisión e Inspección da calidade dos equipos contra incendios)
17.★ Distancia desde o chan: 194 mm (Este parámetro é coherente co informe de inspección do Centro Nacional de Supervisión e Inspección da Calidade dos Equipos Contraincendios (NCQPC))
18. Ángulo de estabilización lateral: ≥45°
19. Duración da camiñada: ≥ h 2,5
20. Duración: ≥10 h
22. Distancia de transmisión de vídeo: 1500 m
28. Terminal de control: Terminal de control remoto dixital integrado portátil
4.2 Sistema de extracción de fume do robot:
1. Máquina de escape: Máquina de escape Redel
2.★ Volume de aire: m³/h 25.000
3.★ ángulo: -3~16°
4.★ Máquina de extracción de fumes CITIC altitude: mm 1210
5. Presión de traballo: 1,0 ~ 1,2 MPa
6. Interface de auga: conector rápido xaponés DN80
7.★ Modo de condución: Condución por auga
8.★ Caudal máximo de auga: 620 litros/min
4.3 Sistema de recoñecemento robótico:
2. Altura de elevación da plataforma elevadora a proba de explosións ★: altura inicial: 1326 mm, altura de elevación 2133 mm
CH4: VOL 0-100 por cento
CO2: 0-1000 ppm
H2S: 0-100 ppm
CL2: 0-1000 ppm
NH3: 0-100 ppm
O2: 0-30 % de O2
H2: 0-1000 ppm
Rango de temperatura: de -25 °C a 60 °C
Rango de humidade: HR a 90 por cento, HR 0 por cento
4.4 Percepción de vídeo e audio do robot:
3. Píxeles da cámara: millóns de imaxes HD, resolución 1080 P, gran angular 60°
4.★ Nivel de protección da cámara: IP68
5. Requisitos técnicos de adquisición de son: adquisición remota de son de campo, fácil comprensión da situación das persoas atrapadas, distancia de captación de 5 metros, rango de frecuencia de 20 Hz a 20 kHz, sensibilidade ≥40 dB
4.5 Parámetros de configuración do terminal de control remoto
1. Dimensións: 410*310*70 mm (altura sen balancín)
2. Peso total: 6,5 kg
4. Plataforma do sistema de control: sistema operativo Windows 7
5. Horas de traballo: 8 h
11. Interruptor de vídeo: Si, interruptor de punto de reinicio automático
12. Función de remolque automático de control: Si, interruptor de punto de auto-reinicio
4.6 Funcionalidade de Internet:
Función 1.GPS: localización GPS, pódese consultar a pista
4.7 Outros:
Configuración do produto
1. Robot de detección de fume de incendio × 1
2. Terminal de control remoto portátil × 1
3. Cargador de carrocería (54,6 V) × 1 conxunto
4. Cargador de control remoto (19,6 V) × 1 conxunto